İçeriğe Git İçeriğe Git Alt Bölüme Git

Kuveyt Türk’te kıymetli maden alım satım işlemlerinizi şubeler, ATM ve XTM’ler, Senin Bankan, Mobil veya İnternet Şube aracılığıyla en uygun kurlarla güvenle gerçekleştirebilir, vadeli ve vadesiz kıymetli maden hesabı açtırarak kıymetli madenlerinizi Kuveyt Türk güvencesinde tutabilirsiniz.

Döviz ve kıymetli maden alış işlemleri üzerinden alınan BSMV( Banka ve Sigorta Muameleleri Vergisi) oranı, 30/09/2020 tarihinden itibaren, yüzde birden (%1) binde 2 (%0.2)’ye düşürülmüştür.
Mobil/İnternet Şube, Trade Plus ve tüm Kuveyt Türk şubelerinden gerçekleştireceğiniz döviz ve kıymetli maden alış işlemlerinizde, alış tutarı üzerinden binde 2 oranında BSMV hesaplanmaktadır. Ayrıca günlük 100 gr ve üzeri altın alımlarının 1 iş günü sonra kullanıma açılması uygulaması devam etmektedir

TradePlus

TradePlus elektronik işlem platformu ile bir yıl vadeye (Değişen piyasa koşullarına istinaden işlem yapılabilir vade süresi değişiklik gösterebilmektedir) kadar yapılabilen işlemler sayesinde döviz kuru ve ürün fiyatı risklerini yönetebilir ve risklerden korunabilirsiniz.

Detaylı Bilgi