İçeriğe Git İçeriğe Git Alt Bölüme Git

Mobil Onay Nedir?

Mobil onay, İnternet Şube'ye giriş ve işlem onaylarının Kuveyt Türk Mobil* veya Senin Bankan uygulaması üzerinden verilmesini sağlayan hızlı ve güvenli bir yöntemdir.
* Kuveyt Türk / Senin Bankan mobil uygulaması kullanmayan müşterilerimiz İnternet Şube işlemlerini SMS şifresi ile yapmaya devam edecektir.

İnternet Şube’ye Giriş ve İşlem Onaylarında Mobil Onayı Nasıl Kullanacağım?

  1. İnternet Şube giriş sayfasında müşteri numarası, şifre ve kullanıcı adı (kurumsal müşterilerimiz için) giriniz. Ardından “Devam” butonuna basınız.
  2. Gelen sayfadaki bilgilerinizi doğruladıktan sonra “Giriş” butonuna basınız.
  3. Hesabınızı yalnızca bir cihazda kullanılıyorsanız, mobil onay cihaza direkt gönderilir. Ekranınıza gelen bildirime tıklayarak veya Kuveyt Türk / Senin Bankan mobil uygulamasının ana ekranında PIN ile giriş yapmadan, sağ üst köşede bulunan bildirim butonuna tıklayarak onay verilebilirsiniz.
Mobil uygulama birden çok cihazınızda mevcutsa ekranda cihazlarınız listelenecektir. Mobil onay göndermek istediğiniz cihazı seçebilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

1. Telefonumda Kuveyt Türk / Senin Bankan mobil uygulama kurulu olmasına rağmen mobil onay gönderilemiyor, ne yapabilirim?
  • Telefonun internet bağlantısı kontrol edilmelidir.
  • Uygulamanın güncel olduğu teyit edilmelidir.
  • Telefondaki ayarlar uygulamasında Bildirimler > Kuveyt Türk / Senin Bankan > Bildirimlere İzin Ver seçeneği aktif edilmelidir. Bu işlemi yaptıktan sonra mobil uygulamaya bir kez giriş yapılması önerilmektedir.
2. Telefon ekranına bildirim düşmüyor, ne yapabilirim?
  • Telefonun internet bağlantısı kontrol edilmelidir.
  • Uygulamanın güncel olduğu teyit edilmelidir.
  • Kuveyt Türk Mobil uygulamasına bildirim gelmiyorsa telefondaki ayarlar uygulamasında Bildirimler > Kuveyt Türk > Bildirimlere İzin Ver seçeneği aktif edilmelidir. Bu işlemi yaptıktan sonra mobil uygulamaya bir kez giriş yapılması önerilmektedir.
  • Senin Bankan mobil uygulama kullanan müşterilerimiz yalnızca uygulama ana ekranındaki bildirim butonuna tıklayarak işlemlerini onaylayabilir.